Skip to content Skip to footer

Nowe życie starych mebli

Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby ich pierwsze mieszkanie wyglądało pięknie i niepowtarzalnie. Stworzenie nowoczesnego lokum wiąże się jednak ze sporymi kosztami i wielu osób po prostu na to nie stać. Na szczęście można w prosty sposób wykorzystać stare, niepotrzebne meble i dać im nowe życie, zyskując piękne, nowoczesne sprzęty.

Nowe fotele

Stare fotele w stylu PRL nie wyglądają zbyt szykownie. Wystarczy jednak odmalować je na inny kolor, aby zyskały zupełnie nowy charakter.
W tym przypadku często problemem jest też obicie foteli. Wymienienie go na coś nowocześniejszego również jest procesem, który możemy wykonać we własnym domu. Warto poszukać w internecie specjalnych filmików instruktażowych, z których dowiemy się, jak możemy to zrobić.

Stół i krzesła

Meble w jadalni również są proste do odnowienia. Często wystarczy malowanie na nowocześniejszy kolor, na przykład na biało, aby uzyskać zupełnie nowy charakter mebli.

Kreatywność

W unowocześnianiu swoich wnętrz przyda się się nie tylko trochę farby i innych materiałów, ale przede wszystkim głowa pełna pomysłów i kreatywność. Warto poszukać mebli na tak zwanych pchlich targach i wykorzystać je, być może w zupełnie nowy, nieoczywisty sposób. Stary chlebak postawiony na boku może stać się na przykład ciekawą półeczką.
Dobrze jest uważnie przyjrzeć się również takim meblom, które są uszkodzone. Być może ktoś chce oddać za darmo biurko, szafę czy stół z drobnych defektem, który usuniemy domowym sposobem w ciągu jednego dnia. Poprzeglądanie portali internetowych czy ogłoszeń pod tym kątem może zapewnić nam oszczędność nawet kilkuset złotych.
Możemy również zorientować się, czy ktoś z naszych znajomych nie posiada starych, niepotrzebnych mebli, których chce się pozbyć. Mamy wtedy możliwość przygarnąć je, poddać domowej renowacji i cieszyć się zupełnie nowym wystrojem pokoju.

Istnieje wiele prostych, domowych sposobów na odnowienie starych mebli i warto z nich korzystać, szczególnie wtedy, kiedy nasz budżet mieszkaniowy jest znacznie ograniczony.