Skip to content Skip to footer

Odrobina komfortu

Koc to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny symbol domowego zacisza. Nie tylko pełni funkcję użytkową, ale jest też znakomitą dekoracją dodającą wnętrzom ciepła, elegancji i komfortu. Tego typu koce trzeba jednak odpowiednio dobrać tak by pasowały do typu wystroju i materiału wykonania mebli. Aby poprawnie dobrać koce do swych wnętrz koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Koce szyte na miarę

Każde wnętrze ma określoną typologię barw, inaczej odbiera światłocień i niewielkie detale mogą znacząco wpływać na wizualne postrzeganie przestrzeni. Ważne więc by koce dobierać niejako na miarę, czyli idealnie dopasować. Przykładowo więc wnętrza wykończone w drewnie (boazeria, okładziny drewniane, nagie drewno) wyposażone też w drewniane meble potrzebują odskoczni, pewnego rodzaju lekkiego kontrastu, który podkreśli powłoki a zarazem zapewni odskocznię dla oka. W takich wnętrzach idealnie komponować się będą koce na łóżko o niebieskiej, granatowej bądź czarnej barwie.

Wnętrza malowane na kolory pustynne bądź wykładane marmurem również powinny posiadać kontrastowe narzuty. Jednak tutaj w przeciwieństwie do poprzednio omówionych winien być to kontrast lekki, różnicujący cień. Można więc użyć lekko ciemniejszych kolorów – beżu, lekkiego brązu a postarać się wyróżnić fakturą i zastosować koc na łóżko z podwójnymi przeszyciami. Nie należy też bać się motywów roślinnych, które zawsze dobrze uzupełniają koc na łóżko.

Ważne są też ogólne wskazówki stosowane do układania koców. Kluczowa zasada nowoczesnej aranżacji to całkowite skrycie mebla. Ważne więc by narzuty były duże w stosunku do łóżka, które okrywają. Jeśli więc mamy standardowe łóżko dwuosobowe koc powinien mieć szerokość i długość ponad 2 m tak by sięgał niemal do podłogi. W taki sposób należy przykrywać mniejsze i większe łóżka.

Koce narzuty dla dzieci

Nie należy zapominać o dzieciach, którym też warto zapewnić narzuty na łóżka. Jest to dla nich znakomita opcja bowiem nie zapominajmy, że nasze pociechy często ze względu na lenistwo nie ścielą łóżek. Jednak jeśli będą miały ciekawą stylową narzutę jest szansa, że zrobią to z chęcią. Receptą na to są Koce na łóżko w stylu bajkowych postaci bądź ulubionych bohaterów z gier, które dzieci lubią. Takie koce narzuty dziecko polubi i z nich w swoim pokoju cieszyć się będzie najbardziej.

Jeśli mowa o kocach dla dzieci warto jednak być czujnym. Koce narzuty z bajkowymi postaciami często sprzedawane są w fatalnej jakości i wykonane z wadami fabrycznymi. Nie ma sensu inwestować sporej sumy pieniędzy w towar, który użyty zostanie tylko przez krótki czas. Warto korzystać ze sprawdzonych sklepów oferujących gwarancję i odpowiadających na wszystkie pytania klientów i tam nabywać narzuty, których jakości i trwałości będziemy pewni.