Skip to content Skip to footer

Kinkiet w stylu nowoczesnym – podstawowe cechy i charakterystyka

Dawniej kinkiet wewnętrzny kojarzył się wyłącznie z dość przewidywalnym i nudnym elementem domowego oświetlenia. Dziś elementy te święcą prawdziwe tryumfy. Zwłaszcza, że ich nowoczesne modyfikacje – dosłownie – wgniatają w fotel.

Niebanalna forma

Dlaczego kinkiety wewnętrzne muszą posiadać wykształcony klosz? W swej nowoczesnej odmianie klosza wcale nie musi być. Zwłaszcza, jeśli kinkiet nawiązuje do klasycznych brył, takich jak prostopadłościan, sześcian lub rzadziej kula.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by tą niezwykłą formę połączyć z… niebanalnym kolorem. Ciekawą propozycją jest tu oczywiście sprawdzona czerń, która prezentuje się w sposób nowoczesny i dystyngowany. Taka kompozycja sprawia, że całość wygląda niezwykle minimalistycznie, ale jednocześnie jest… przepiękna.

Gdzie te światło?

W klasycznych kinkietach wewnętrznych źródło światła było dość dobrze podkreślone, a może nawet i wykształcone. W konstrukcjach nowoczesnych kinkietów wewnętrznych problem ten rozwiązano w zupełnie nowy i – co ważne – nieoczywisty sposób. Standardem są tu zatem światła punktowe, które czerpią ze spotów LED.

Dlaczego takie rozwiązanie niesie ze sobą tak wiele korzyści? Głównie dlatego, że jest ono całkowicie nieprzewidywalne i w pewnym sensie zaskakujące. Zaprojektowane w ten sposób kinkiety wewnętrzne są dla użytkownika (i jego gości) pewnym zaskoczeniem, dlatego w momencie pierwszego rozświetlenia tworzą one niesamowity efekt świetlny.

Gra świateł

Nowoczesne kinkiety wewnętrzne mają nie tylko niezwykły kształt i barwę, ale też mogą – dosłownie – malować otoczenie światłem. Nie jest bowiem tajemnicą, że w wielu nowoczesnych kinkietach stawia się przede wszystkim na niewielkie elementy odblaskowe, które najczęściej mają postać niewielkich, świetlnych rozbłysków, korali itp.

Podsumowując, nowocześnie zaprojektowane modele kinkietów wewnętrznych wcale nie muszą być nudne. Zwłaszcza, że mogą one (mimo pewnego minimalizmu) zachwycać swą nieco ostentacyjną i zaskakującą formą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stawia na takie lampy.