Skip to content Skip to footer

Okna drewniano-aluminiowe – solidne i eleganckie

Okna to niezwykle istotny element każdego domu – nie tylko nadają mu charakteru i są jego ozdobą, bo także znacząco wpływają na termoizolację całego budynku. Wybór okien powinien więc być podyktowany co najmniej tymi dwoma ważnymi aspektami. Jak wpisują się w to okna drewniano-aluminiowe?

Solidna i wytrzymała konstrukcja

Okna drewniano-aluminiowe to podwójnie mocna konstrukcja. Od wewnątrz stanowi ją wysokiej jakości drewno, a od zewnątrz jest to wytrzymałe i dające duże możliwości stylistyczne aluminium. Drewno to idealny materiał na okna. Cechuje je wysoka wytrzymałość, stabilność, a do tego słabo przewodzi ciepło.

Zewnętrzne ramy bądź nakładki aluminiowe dostępne są w bardzo różnorodnej stylistyce, co sprawia, że można dopasować je do każdego stylu architektonicznego. Zapewniają bardzo dobrą ochronę przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, w tym między innymi przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Wyjątkowa termoizolacja

Rozwiązanie polegające na połączeniu tych dwóch materiałów daje również wyjątkowe efekty termoizolacyjne. Okna drewniano-aluminiowe cechują się wysoką termoizolacyjnością, są więc w pełni energooszczędne i w zależności od rodzaju sprawdzą się również w domach pasywnych.

Uwagę zwracają również ich możliwości izolacji akustycznej. Okna z drewna oraz aluminium świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie ze względu na panujące warunki chcemy szczególnie odizolować się od, np. hałaśliwej ulicy czy innych uciążliwych odgłosów. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku dużych efektownych przeszkleń, np. balkonów i tarasów.

Szerokie możliwości stylistyczne

Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ decyduje o wyglądzie całego domu. Zewnętrzna rama aluminiowa może przybierać bardzo różny charakter, a także przede wszystkim kolory. Dzięki temu można dopasować ją do nowoczesnej zabudowy oraz klasycznej, a także stylizowanej w kierunku, np. rustykalnym. Czerwone lub niebieskie ramy to w tym przypadku żaden problem.

Wewnętrzna rama drewniana sama w sobie oddaje mieszkaniom wyjątkowy klimat. Ciepło, przytulność i elegancja – to zawsze można powiedzieć o drewnianych ramach, które nigdy nie wychodzą z mody i są wpisane w uniwersalny kanon piękna oraz luksusu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.