Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać wypełnienie w kołdrze?

Z całą pewnością można stwierdzić, że kołdra jest bardzo przydatnym przedmiotem w każdym lokalu mieszkalnym. Służy ona przede wszystkim do okrywania się podczas nocy, dlatego warto ją w odpowiedni sposób wybrać. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zakupu odpowiedniej kołdry.

Puch

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć kołdry z dość zróżnicowanym wypełnieniem. Wśród nich dość dużą popularnością cieszy się taki materiał, jak pierze, który jest dość chętnie wybierany przez wiele osób, niezależnie od ich wieku, czy też preferencji. Puch jest materiałem, który ma szereg zalet. Przede wszystkim jest on lekki, a także bardzo dobrze izoluje przed chłodem. Dlatego taki materiał idealnie sprawdzi się o każdej porze roku.

Jedwab

Wśród wielu osób bardzo dużą popularnością cieszą się również kołdry antyalergiczne. Mogą być one wykonane na przykład z takiego materiału jak jedwab. Kołdra antyalergiczna wykonana z jedwabiu nie będzie przyciągała roztoczy, dlatego z powodzeniem może być użytkowana przez alergików. Jedwab posiada właściwości antystatyczne oraz jest bardzo delikatny dla skóry. Jednak cena kołdry z tego rodzaju materiału może być odpowiednio wyższa.

Poliester

Kolejnym rodzajem wypełnienia w kołdrach może być taki materiał, jak poliester. Kołdry z wypełnieniem z poliestru cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, dlatego są tak chętnie wybierane. Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli kołdry. Kołdry wykonane z poliestru są bardzo lekkie oraz elastyczne. Dlatego w bardzo przyjemny sposób się pod nimi śpi. Oprócz tego poliester posiada również właściwości antystatyczne, co sprawia, że nie przyciąga kurzu, na czym szczególnie zależy wielu osobom.

Silikon

Wśród różnych rodzajów wypełnień w kołdrach można również wymienić taki materiał, jak silikon. Ma on szczególne zastosowanie w produktach takich jak kołdry antyalergiczne. Kołdra antyalergiczna tego rodzaju jest bardzo lekka oraz elastyczna, dlatego na pewno bardzo wygodnie się pod nią śpi. Tego rodzaju materiał polecany jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Silikon jest doskonałą ochroną przed kurzem oraz bakteriami, dlatego idealnie sprawdzi się wśród alergików. Warto się zdecydować na taki wybór.