Skip to content Skip to footer

Oświetlenie do domu – jak wybrać najlepsze?

Wybór oświetlenia do domu to niesłychanie ważna sprawa – optymalne oświetlenie wszystkich pomieszczeń powinno pozwolić na swobodne wykonywanie codziennych czynności, tworząc przy tym oryginalny i niepowtarzalny klimat.

Wybór oświetlenia do salonu – o czym pamiętać?

Wybierając oświetlenie do salonu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników takich jak wielkość pomieszczenia czy ilość światła dziennego wpadającego do środka. W przypadku dużych i ciemnych salonów koniecznym może okazać się zamontowanie większych i mocniejszych lamp.

Poza tym lampy, które ozdobią salon powinny być dopasowane do wystroju wnętrza, tworząc spójną całość z resztą aranżacji – szeroki wybór modeli dostępnych na rynku pozwala na idealne dopasowanie modelu oświetlenia do wystroju i charakteru wnętrza.

Lampa wisząca czy stojąca – którą opcję wybrać?

Salon to pomieszczenie wymagające dobrego i równomiernego oświetlenia, w miarę możliwości powinno więc zostać wyposażone w sporych rozmiarów lampę wiszącą.

Oprócz lampy wiszącej w salonie powinna znaleźć się także lampa podłogowa, która przyda się podczas oglądania filmów czy romantycznego wieczoru we dwoje. Kupując lampę podłogową warto zainwestować w model wyposażony w dwa źródła światła – bardziej skoncentrowane światło przyda się bowiem podczas czytania czy przeglądania Internetu.

Plafoniery – ciekawy i praktyczny sposób na oświetlenie salonu

Plafoniera to jedno z określeń lampy sufitowej, charakteryzującej się stosunkowo płaską formą. Plafoniera może okazać się doskonałą alternatywą dla dużych lamp i żyrandoli, na które ciężko pozwolić sobie w niskim i małym salonie.

Współczesne plafoniery dają wystarczająco dużo światła, w związku z tym doskonale poradzą sobie z oświetleniem także i większych salonów. Dodatkowo dostępne na rynku modele pozwalają na wybór ciekawych i niecodziennych rozwiązań – w ofercie producentów oświetlenia można spotkać nie tylko klasyczne i proste projekty, ale także nowoczesne i awangardowe plafoniery, które nie tylko oświetlą, ale przede wszystkim ozdobią salon.