Skip to content Skip to footer

Sztuczna trawa na tarasie lub balkonie. Nie zawsze to ma sens

Wśród wykładzin zewnętrznych – montowanych na tarasach i balkonach – bardzo popularna jest wykładzina nazywana wprost sztuczną trawą. Taka wykładzina na taras do złudzenia przypomina trawę, wydawać by się więc mogło, ze jest to idealna wykładzina na taras lub wykładzina na balkon. W wielu przypadkach oczywiście tak jest, jednak nie w każdym. Niekiedy wykładzina tarasowa imitująca trawę wygląda na tarasie po prostu śmiesznie i nie pasuje do tego miejsca. Kiedy takie wykładziny na taras warto zakładać? Czy zawsze są to idealne wykładziny na balkon?

Trawiaste wykładziny na balkon. Często to dobry wybór

Wykładziny imitujące trawę, mogą być zakładane na balkonie i zawsze wygląda to dobrze. Są swego rodzaju kontrastem, wyróżniają to miejsce. Co więcej, pomagają utrzymać czystość w mieszkaniu. Na taras domu nierzadko wchodzi się z zewnątrz, z tarasu do domu często zaś wchodzi się głównym wejściem, można więc po drodze wyczyścić podeszwy butów. Na balkon zawsze wchodzi się z pokoju, dlatego wracając łatwo przenieść zabrudzenia z zewnątrz do środka. Wykładzina imitująca trawę skutecznie minimalizuje to ryzyko, działa bowiem jak wycieraczka. Każdy, kto porusza się po niej, oczyszcza podeszwy butów lub kapci i w czystych wchodzi do pokoju. Oczywiście nie można zapominać o tym, by taką wykładzinę na balkonie raz na jakiś czas oczyścić z piasku.

Imitacja trawy na tarasie. Czasem pasuje, często nie

Imitujące trawnik wykładziny na taras nie zawsze pasują do tego miejsca. Na pewno nie warto ich na tarasie zakładać, jeśli kolorystycznie nie pasują do elewacji. Jeśli przy tarasie rośnie prawdziwa trawa, wykładzina tarasowa, która ją imituje to nic innego jak za dużo zieleni w jednym miejscu. Wszystko zlewa się w całość i nie wygląda dobrze. Wyjątkiem są tarasy praktycznie przy powierzchni ziemi. Wtedy trawiasta Wykładzina na tarasie, może być dopełnieniem całości, pod warunkiem, że odcień wykładziny i trawy prawdziwej jest zbliżony.

Warto też pamiętać, że taka wykładzina musi być mocno przymocowana do podłoża, zimą zaś regularnie oczyszczana ze śniegu, by roztapiający się śnieg nie zamarzł w nocy w szczelinach wykładziny i jej nie zniszczył.