Skip to content Skip to footer

Oświetlenie w okrągłym stylu. Czy to się sprawdzi w domowych warunkach?

Zaaranżowanie przestrzeni domowej wiąże się z koniecznością wyposażenia każdego pokoju, przedsionka, korytarza odpowiednimi ozdobami upiększającymi ściany i otoczenie. Oprócz elementów składających się na wystrój pomieszczeń, warto zadbać także o odpowiednie ich naświetlenie. Ciekawa gra świateł zmaksymalizuje odbiór całościowej aranżacji wnętrza.

Wybór najlepszego oświetlenia do naszego mieszkania

O ile dobór elementów wystroju, takich jak ozdoby naścienne, obrazy, wazony czy nawet meble nie są największym problemem, o tyle wybranie nieodpowiednich lamp i świateł zniweczy nasze wysiłki do uzyskania ciekawego efektu. W przypadku ozdób naściennych powinniśmy kierować się zasadą mówiącą, że aby otrzymać ciekawą aranżacje, nasz pomysł na wystrój nie może gryźć się z dotychczasowym kolorem ścian czy tworzywem, z którego wykonane są podłogi. W przypadku światła mamy mniejszy problem – wybieramy takie żarówki, które będą pasować do klimatu panującego w mieszkaniu. Ważniejszą kwestią jest dobranie odpowiednich lamp.

Musimy określić, jakiej firmy i w jakim stylu one będą. Z doświadczenia wynika, że celnym pomysłem jest wybranie kulistych kształtów kloszy czy żyrandoli. Takie modele znajdziemy w katalogu firmy Globo. Lampy globo wpasowują się niemal w każde wnętrze, a ich specyfika jest szczególnie doceniana niemalże na całym świecie.

Lampa globo – co w niej niezwykłego, dlaczego przyciąga wzrok?

Z pewnością ten rodzaj lamp należy do najciekawszych propozycji, przebijających się na czoło rankingów popularności. W tym, jak i najbliższych sezonach to właśnie niesztampowy wygląd proponowany przez firmę Globo zawładnie rynkiem i spowoduje popularyzacje produktów przedsiębiorstwa. Dlaczego lampa globo jest niezwykła i niecodzienna? Przede wszystkim chodzi o kształt bryły. Jest wyjątkowy, oparty na kołach i okręgach. Lampa globo współgra z różnymi rodzajami żarówek, które mogą być zamontowane wewnątrz konstrukcji klosza. A sam pomysł na lampy globo może być przeróżny. Można spotkać półokrągłe, otwarte klosze, inne zaś przypominają latający spodek. Cechą charakterystyczną pozostaje możliwość wkomponowania ich w niemalże każdą domową aranżację, bez obaw o popsucie klimatu czy zniweczenie stylu. Wręcz przeciwnie, oświetlenie spotęguje pozytywne wrażenia i przyczyni się do lepszego odbioru całości.