Skip to content Skip to footer

Pościel dla alergika – jak ją wybrać?

W dzisiejszych czasach alergie są dosyć popularnym problemem. Walka z nimi nie jest łatwa. Warto więc zadbać, by w naszym otoczeniu znajdowało się jak najwięcej rzeczy, które pomogą uniknąć przykrych skutków alergii. Jak zadbać o zdrowy sen?

Poduszka antyalergiczna – dlaczego warto ją mieć?

Poduszka jest tą częścią pościeli, na której gromadzi się dużo zanieczyszczeń. Kurz, pot, roztocza, grzyby i bakterie mogą przyczynić się do rozwoju alergii.

Jedną z największych zalet poduszek antyalergicznych jest możliwość prania w pralce. Chcąc utrzymać odpowiednią czystość poduszki należy ją prać co tydzień. Ważne jest również, by poduszka antyalergiczna była prana w temperaturze powyżej 60º C, dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie zanieczyszczenia i bakterie zostały usunięte.

Jak wybrać idealną poduszkę dla alergika?

Poduszka antyalergiczna powinna być wykonana z naturalnej wełny lub sztucznych mieszanek syntetycznych. Ważne jest, by nie magazynowały wilgoci, która sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i roztoczy.

Ważny jest również materiał, który powinien być przewiewny, nie może gromadzić wilgoci i zanieczyszczeń.

Poduszka dla alergika powinna zachować miękkość, puszystość i idealny wygląd nawet po wielu praniach. Dobre wypełnienie syntetyczne zapewni jej idealny kształt i wygląd.

Wybierając poduszkę dla alergika należy zwrócić uwagę na jej trwałość. Częste czyszczenie może znacznie skrócić żywotność poduszki. Warto więc skoncentrować się na poduszkach wysokiej jakości. Ich wyższa cena może okazać się dużą oszczędnością w porównaniu z zakupem poduszki, która po kilku praniach straci swoje właściwości.

Już od pierwszych dni życia

Wybierając pościel dla niemowlaka również warto skoncentrować się na tych modelach, które są antyalergiczne. Dzięki temu dziecko będzie czuło się komfortowo w czasie snu.

Warto również pamiętać, że poduszka antyalergiczna jest idealna dla dzieci, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry. Hipoalergiczność poduszek to cecha, która gwarantuje, że u dziecka nie zostanie wywołana alergia na skutek kontaktu skóry z produktem.

Wybór odpowiedniej pościeli jest gwarancją dobrego odpoczynku. Poduszka antyalergiczna to gwarancja spokojnego snu zarówno u alergika, jak i małego dziecka. Warto o tym pamiętać.

Poduszka antyalergiczna dostępna jest w ofercie Vege Home.