Skip to content Skip to footer

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

Chyba najbardziej niezbędnym elementem naszej sypialni jest wygodna pościel. Kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu, bardzo często marzymy, aby przytulić się do wygodniej i miękkiej pościeli. Dlatego warto zadbać aby w naszym łóżku komfort łączył się z wygodą. Znajdzie to odzwierciedlenie w dobrym wyborze pościeli, która pozwoli nam na błogi i długi sen.

Jaką pościel wybrać?

Wybór pościeli to nie jest łatwa sprawa. Jeśli kupimy pościel złej jakości, może być ona przyczyną alergii albo wysypki. Czyli jak sobie pościelimy tak się wyśpimy. Wyróżniamy wiele rodzajów pościeli.

– pościel bawełniana
– pościel jedwabna
– pościel wełniana
– pościel lniana
– pościel z bambusa
– pościel syntetyczna

Zadaniem pościeli jest nie tylko dopasowanie się do wystroju sypialni, to na niej spoczywa nasze całe ciało, należy więc dobrać nie tylko dobry wzór, ale także odpowiedni materiał, z którego pościel jest wykonana.

Najlepszy wybór, czyli pościel satynowa i jej zalety

Wybór pościeli jest dość duży, ale jedną z najchętniej kupowanych jest pościel z bawełny. Jest niedroga, pozwala skórze oddychać, skutecznie odprowadza wilgoć i jest bardzo przyjemna w dotyku. Wśród pościeli bawełnianych na szczególną uwagę zasługuje pościel z bawełny satynowej. Pościel satyna bawełniana jest jednym z najbardziej cenionych przez klientów materiałów na posłanie. Jakie są główne zalety pościeli satynowej? Przede wszystkim to pościel miękka w dotyku, jest lekko połyskująca, przez co świetnie prezentuje się na łóżku. Materiał wykazuje właściwości hipoalergiczne, czyli doskonale sprawdza się dla osób mających wrażliwą skórę. Pościel z bawełny stynowej doskonale pochłania wilgoć oraz zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Pościel z tego materiału to w rzeczywistości bawełniana przędza o satynowym splocie, z jednej strony posiadająca charakterystyczny połysk z drugiej właściwości typowe dla bawełnianej tkaniny.

Jak dbać o pościel z satyny?

Kiedy kupimy nowa pościel, to po pierwsze musimy zapoznać się z instrukcją prania. Pościel satyna bawełniana powinna być prana według kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim musimy oddzielić kolory jasne i ciemne oraz unikać prania pościeli z innymi rzeczami. Należy zwrócić uwagę na dobór środków piorących. Pościel satynowa nie lubi wysokich temperatur, prana w zbyt wysokich może ulec deformacji. Najlepiej po praniu rozwiesić ja na świeżym powietrzu i koniecznie wyprasować.
Jeśli chcemy kupić dobrą pościel satynową, należy pamiętać o sprawdzeniu składu tkaniny. Dobrej jakości satyna będzie zawierała 100 procent bawełny bez dodatku żadnych innych włókien.