Skip to content Skip to footer

Różne odmiany prześcieradeł z gumką

Prawie wszyscy zdążyliśmy się już mocno polubić z prześcieradłami z gumką. Używamy ich na co dzień w domach, doceniając ich praktyczność. Nawet takie prześcieradła będą jednak wyróżniać się nieco innym działaniem w zależności od tego, z jakiego materiału zostaną wykonane.

Prześcieradła bawełniane

Najpopularniejsze, najbardziej doceniane i zarazem najchętniej kupowane. Na pewno mamy już coś z tej kategorii w swoim domu i na pewno regularnie tego używamy. Bawełniane prześcieradła są świetnie. Możemy je dostać dosłownie wszędzie i to za naprawdę niewielkie pieniądze, aby zapewnić sobie znacznie wyższą jakość snu.

Bo bawełna o ten sen na pewno zadba. Sprawi, że materac stanie się bardziej higieniczny i przyjemny dla skóry. Skutecznie poradzi sobie z odprowadzeniem wilgoci i zapewnieniem optymalnej wentylacji. To jedna z bardziej uniwersalnych propozycji.

Prześcieradła z frotte

Co prawda prześcieradła z gumką wykonywane z tkaniny frotte szczyt swojej popularności przeżywały jakieś kilkanaście lat temu, jednakże to nie znaczy, że w tym momencie nie mają one żadnej wartości. Niektórzy wciąż uznają je za jeden z najlepszych wariantów. Tkanina frotte zapewni nam to, czego nie zagwarantuje nam żaden inny materiał – niesamowite ciepło.

Prześcieradła z tkaniny frotte doskonale grzeją skórę, dlatego przeważnie są stosowane późną jesienią bądź zimą. Niektórzy jednak potrafią spać na nich przez cały rok. Robią to ci, którym podczas snu i wypoczynku zależy na ciągłym odczuwaniu przyjemnego ciepła i miękkiego materiału pod skórą.

Prześcieradła z dżerseju

Nie da się jednak ukryć, że od tkaniny frotte znacznie popularniejszy jest dżersej. Popularność tego materiału wzięła się głównie z jego wyjątkowej struktury. Jest on tak przyjemny w dotyku, że naprawdę trudno go porównać do czegokolwiek innego. Dżersej potrafi przy tym dobrze izolować ciepło. Śmiało może więc zastąpić dość starodawną już tkaninę frotte.

Z dżerseju tworzy się najczęściej praktyczne prześcieradła z gumką. Co prawda mogą być one znacznie droższe od tych bawełnianych, zwłaszcza jeśli zostały wykonane z wysokogatunkowego dżerseju, jednakże ta wysoka cena jest tylko oznaką ich świetnej jakości. Takie prześcieradła mogą być użytkowane latami. Jest to ich wyjątkowa własność.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie Vege Home.