Skip to content Skip to footer

Urządzanie łazienki – brodziki do kabiny prysznicowej

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, iż urządzając całe wnętrze mieszkania, czy domu od podstaw, jednym z trudniejszych pomieszczeń do zagospodarowania jest łazienka. Istnieje szeroki wybór kafelek, posadzek, umywalek, czy luster. Jednak istotnym elementem jest prysznic i to, jaki brodzik do kabiny prysznicowej wybrać.

Istota brodzików do kabin prysznicowych

Pierwsze co przychodzi na myśl jeśli zastanawiamy się nad wyborem brodzików prysznicowych jest to, aby spełniały one swoją funkcjonalność. Oczywiście jest to najbardziej istotne – w przypadku złego wyboru brodzika możemy w późniejszym czasie borykać się z problemami wiecznie zalanej łazienki lub utrudnionego utrzymania czystości pomieszczenia. Dodatkowo czasami warto wydać większą kwotę i zainwestować w porządnie wykonany sprzęt, gdyż wątpliwej jakości Brodziki do kabiny prysznicowej są podatne na zarysowania, a nawet na pęknięcia!

Jednak funkcjonalność to nie wszystko. Warto zastanowić się nad tym, jaki typ brodzika będzie prezentował się najlepiej w naszym wnętrzu. Przykładowo, jeśli marzymy o całym oszklonym prysznicu, warto zainteresować się pozycją płaskiego brodzika, który umiejscowiony jest tuż nad ziemią. Co więcej, mamy do wyboru brodziki o niekonwencjonalnych kształtach. Przykładowo, do małej łazienki świetnym rozwiązaniem może okazać się narożny brodzik z kabiną prysznicową.

Rodzaje brodzików

Choć z pozoru temat pryszniców wydaje się być zamknięty, to ta dziedzina łazienkowej armatury prężnie się rozwija i urozmaica asortyment. W poprzedniej sekcji zostały zaproponowane różne kształty brodzików, jednak na kształcie nie zatrzymuje się wybór brodzików!

Aspektem, nad którym warto się zastanowić jest głębokość brodzika. Tak jak to zostało wcześniej wspomniane – płaskie brodziki do kabiny prysznicowej umiejscowione tuż nad ziemią świetnie wyglądają z całą oszkloną kabiną prysznicową. Natomiast jeśli mamy małe dziecko, większą funkcjonalnością wykaże się głęboki brodzik, w którym jesteśmy w stanie dziecko wykąpać.