Skip to content Skip to footer

Sposób na modny balkon

Koniec zimy i początek wiosny to czas, kiedy większość osób zaczyna myśleć o wystroju tarasów i balkonów. To właśnie teraz jest dobry moment na to, aby zaplanować mniejsze i większe zmiany. Można wybrać krzesła balkonowe lub fotele tarasowe, które kupi się w sklepie lub zrobi samodzielnie. Warto przeglądać aktualne trendy, ale też kierować się własnymi upodobaniami oraz potrzebami.

Komplety mebli na taras

Trudno wyobrazić sobie wygodnie urządzony taras lub balkon bez kompletu mebli. Nawet na najmniejszy balkon zawsze uda się znaleźć jakieś meble, na przykład krzesła balkonowe składane. Wraz z rozkładanym stolikiem stworzą miłą dla oka i funkcjonalną całość. Na tak urządzonym balkonie będzie można wypić kawę albo zjeść śniadanie. Z reguły komplety mebli rozkładanych, które dedykowane są na taras, nie są drogie. Kosztowniejsza opcja to krzesła ogrodowe, kanapy i stoliki, które wykonane są na przykład z rattanu.

Designerskie krzesła balkonowe i fotele tarasowe

Rattan to teraz jeden z najmodniejszych materiałów, z którego wykonuje się meble do domu i na zewnątrz. Bezpośrednio nawiązuje on do stylu boho, który pokochali tak naprawdę mieszkańcy całego globu. Jeżeli w tym sezonie wiosenno-letnim pragnie się wyczarować na swoim tarasie lub balkonie prawdziwą oazę wypoczynku, warto postawić na meble wykonane z tego naturalnego surowca. Są bardzo stylowe. Poza tym z łatwością można wkomponować je w praktycznie każdy taras. Dodatkowo kanapę czy krzesła ogrodowe z rattanu można udekorować za pomocą poduszek, pledów. Wystarczy do wszystkiego dodać lampiony na świeczki, girlandy świetlne z żarówek, aby stworzyć miły i modny kącik do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pomysł na tańsze meble na balkon

Dla miłośników tego, co z drugiej ręki lub w stylu do-it-yourself, doskonałym pomysłem na meble na balkon będzie komplet wykonany z palet. Projekty z palet to był hit kilka lat temu. Tak naprawdę są one popularne jednak również teraz. Wystarczy kupić kilka drewnianych palet, a następnie poświęcić dwa lub trzy popołudnia, aby samodzielnie stworzyć wygodne, modne i klimatyczne meble. Świetnie sprawdzą się w ogródku, na większym tarasie i balkonie. To pomysł, który jest strzałem w dziesiątkę wtedy, gdy szukamy opcji budżetowych.