Skip to content Skip to footer

Sposób na nowoczesne wykończenie domu

Każdy chciałby mieszkać w ładnym domu. To oczywiste! Jednak trzeba pamiętać, że żeby mieć estetycznie mieszkanie trzeba zadbać o wszystkie szczegóły. Jednym z nich jest wejście do domu. Jest to miejsce, którego znaczenie jest często bagatelizowane. Natomiast można przygotować projekt, dzięki któremu wejście do domu będzie przykuwało uwagę.

Drzwi wejściowe

Dobrym pomysłem są drzwi wejściowe z przeszkleniem. Wpuszczają do wnętrza domu lub mieszkania odrobinę światła. Równocześnie pozwalają na to, by zobaczyć kto za nimi stoi. Wpływa to na wzrost bezpieczeństwa w domu.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem prezentują się wyjątkowo ładnie. Można je dopasować do każdego typu elewacji i koloru tynku. Z każdym będą wyglądały świetnie. Dzięki temu wiadomo, że w każdym wypadku będą strzałem w dziesiątkę.

Drzwi z przeszkleniem pozwolą Ci na stworzenie dodatkowej, niewielkiej przestrzeni, którą możesz zagospodarować zgodnie z własną fantazją. W ich pobliżu możesz postawić ulubione rośliny lub stojak na parasole i wieszak.

Wycieraczka

Przed każdymi drzwiami wejściowymi z przeszkleniem powinna znajdować się ładna wycieraczka. Ma ona pełnić przede wszystkim funkcje związane z utrzymaniem czystości oraz higieną. Każda wycieraczka w pierwszej kolejności służy po prostu do czyszczenia butów.

Jednak warto pamiętać, że wycieraczka nie musi być nudna i nieciekawa. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać coś o ciekawym wzorze. Może to być zabawny rysunek albo napis witający gości. Niech będzie to coś, co przykuje uwagę wszystkich wchodzących do mieszkania.

Lampa

Nad drzwiami wejściowymi z przeszkleniem warto też zamontować oświetlenie. Najlepsze byłoby takie, które jest wyposażone w czujnik zmierzchu. Dzięki temu nie będziesz musiał pamiętać o zapalaniu światła każdego wieczora.

Oświetlenie pozwoli Ci wygodnie otwierać i zamykać drzwi. I to nawet w środku nocy. Co ważne, lampa pozwoli Ci też czuć się bezpiecznie, bo zawsze przed wyjściem z domu, będziesz mógł sprawdzić, czy ktoś nie stoi w okolicy.

Jeśli Twoje drzwi wejściowe z przeszkleniem znajdują się w miejscu nasłonecznionym to możesz wybrać oświetlenie zasilane przez energię słoneczną. Jest ono wydajne i równocześnie przyjazne środowisku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.