Skip to content Skip to footer

Szerokie zastosowanie plastikowych pojemników

Plastikowe pojemniki znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. W zależności od specyfiki danej branży, używane będą duże kontenery, zasobniki na ciecze lub małe pojemniki z przegródkami.

Wytyczne dla producentów pojemników

Producent pojemników plastikowych musi sprostać bardzo szerokim wymaganiom rynku. Przy wytwarzaniu opakowań, należy zachować wytyczne zawarte w rozporządzeniach Unii Europejskiej i polskich urzędów. Standardy są wyznaczane przez specyficzne potrzeby poszczególnych branż. Inne obostrzenia będą obowiązywały przy pojemnikach na żywność, a inne przy pojemnikach dla przemysłu.

Różne zastosowania pojemników plastikowych

W transporcie morskim i spedycji wykorzystywane są kontenery o bardzo dużych rozmiarach, o pojemności kilkudziesięciu kilogramów. W zakładach farmaceutycznych do przechowywania ciekłych preparatów stosuje się atestowane, szczelne zbiorniki chroniące przed promieniowaniem UV. Do transportu warzyw i owoców na duże odległości używa się specjalnie do tego przeznaczonych mniejszych rodzajów kontenerów. Pojemniki muszą być stabilne i mocne. Dla jak najbardziej ekonomicznego wykorzystania miejsca w ciężarówkach, wykorzystywane są pojemniki sztaplowane. Są one tak zaprojektowane, aby można było ustawiać je w stosy, które zapewniają odpowiednią wentylację przewożonych produktów spożywczych.

Pojemnik z przegródkami

Pojemniki plastikowe z przegródkami sprawdzą się w branżach, gdzie przechowywania wymagają małe lub delikatne elementy. Na przykład w branży motoryzacyjnej lub przemysłowej oraz szeroko rozumianej branży spożywczej. Magazynowanie i transport drobnych przedmiotów, takich jak śrubki i nakrętki, wymagają pojemników z przegródkami. Takie przechowywanie pozwoli na, posegregowanie i wprowadzenie porządku w małych elementach.

Elementy szklane

Pojemnik z przegródkami sprawdzi się przy transporcie szklanych elementów. Odpowiednio dobrane opakowanie, da gwarancję bezpiecznego transportu na przykład lusterek samochodowych. Zamontowanie ruchomych ścianek w pojemniku z przegródkami, pozwoli na utworzenie osobnych przestrzeni dla każdego lusterka. Powszechnie pojemniki plastikowe z przegródkami, stosuje się do przechowywania szklanych butelek. Popularna skrzynka, zabezpiecza każdą pojedynczą butelkę, poprzez umieszczenie jej w przegródce.