Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać kołdrę naturalną do spania?

Sypialnia to ważne pomieszczenie w domu – powinna być nie tylko przyjemna dla oka, ale przede wszystkim musi zapewniać komfortowe warunki do wypoczynku. Urządzając ją, warto zadbać o szczegóły, między innymi o wybór dobrej jakościowo pościeli. Bardzo duży wpływ na wygodę w nocy ma kołdra – jaką wybrać, by dobrze się wyspać?

Co wpływa na jakość snu?

Jak sprawić, by sen był spokojny i bezpieczny? Na jego jakość wpływa wiele czynników. Po pierwsze, przed położeniem się do łóżka warto się wyciszyć, co najmniej godzinę wcześniej rezygnując z telewizji, komputera i smartfona. Pomocna może być relaksująca kąpiel albo lektura. Po drugie, dobrze jest też wywietrzyć sypialnię przed snem, wygasić mocne źródła światła.Inne ważne warunki dobrego snu to samo urządzenie sypialni. Łóżko musi być solidne, mieć odpowiednio duży rozmiar, powinno być wyposażone w wygodny, dopasowany do postury materac. Istotnym, choć często pomijanym elementem, są ergonomiczna poduszka i dobrej jakości, wygodna kołdra.

Lepsze kołdry syntetyczne czy naturalne?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze kołdry powinien być materiał wykonania. Kołdry dzielą się przede wszystkim na syntetyczne i naturalne – wykorzystane w produkcji materiały mają ogromny wpływ na trwałość i oferowany komfort.Kołdry syntetyczne są często wybierane ze względu na niską cenę i łatwość utrzymania. Niestety, ich ogromnym minusem jest niski komfort termiczny: sztuczne tkaniny zimą nie grzeją, a latem nie przepuszczają powietrza powodując pocenie się. Znacznie lepszą alternatywą są kołdry naturalne: wełniane, puchowe albo z włókien roślinnych. Te pozwalają skórze oddychać i znacznie skuteczniej trzymają ciepło.

Kołdry naturalne – jak wybrać i gdzie kupić

Czym się kierować przy zakupie kołdry naturalnej? Jeśli ma służyć latem, najlepszą opcją będzie kołdra z włókien roślinnych lub cienka kołdra puchowa, zimą – solidna puchowa pierzyna lub naturalna kołdra wełniana. Ważne jest także dopasowanie rozmiaru do swoich potrzeb oraz zwrócenie uwagi na jakość wykonania.Dobrej klasy kołder naturalnych najlepiej szukać w renomowanych sklepach z tekstyliami i akcesoriami do sypialni – czy to w najbliższej okolicy, czy w internecie.

Kołdry naturalne dostępne są w ofercie vegehome.pl.