Skip to content Skip to footer

Maty pod krzesła- świetne rozwiązanie chroniące podłogi

Chcąc na długie lata zachować świetny wygląd podłóg przy biurkach i stolikach jednocześnie użytkując je z intensywną beztroską, należy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Świetnym rozwiązaniem mogą być w takim wypadku ochronne maty pod krzesła, które są nie tylko bardzo skuteczne, ale również świetnie wyglądają.

Kiedy warto zdecydować się na zakup maty pod krzesło?

Tego typu rozwiązanie konieczne jest, jeśli na delikatnych, łatwo rysujących się powierzchniach użytkuje się fotele biurowe czy nawet zwykłe krzesła, mogące pozostawiać nieestetyczne rysy, wytarcia czy wgłębienia. Również śliskie podłogi są przesłanką do stosowania ochronnej maty, dzięki której minimalizuje się ryzyko poślizgnięcia i spowodowania różnorakich uszkodzeń ciała czy sprzętów. Jest to więc dobre rozwiązanie do biura, pokoju ucznia czy stolika komputerowego w domowym salonie.

Czym powinna charakteryzować się dobra podkładka pod krzesło?

Mata pod krzesło powinna być przede wszystkim trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, na szczęście większość dostępnych na rynku egzemplarzy spełnia to kryterium, ponieważ wykonywane są z polipropylenu. Podkładka powinna być także odpowiednio duża, by zapewnić dokładną ochronę powierzchni, po której użytkownik porusza się krzesłem. Całość musi ściśle przylegać do podłogi, by nie zawijać się pod fotel czy krzesło podczas wykonywania ruchów. Nie można zapominać również o względach estetycznych, podkładkę pod krzesło powinno wybierać się tak, by pasowała do stylistyki całego pomieszczenia oraz do indywidualnego gustu jej posiadacza.

Czym różnią się maty pod krzesła od dywaników?

Do niedawna najpopularniejszą opcją chroniącą podłogi pod krzesłami, były niewielkie ochronne dywaniki. Są one jednak mniej wygodne w eksploatacji niż podkładka pod krzesło, która jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości- wystarczy przetrzeć ją na mokro, podczas gdy dywany wymagały częstego odkurzania i prania. Podkładki biurowe z tworzywa są również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne oraz bardzo przyjazne dla alergików, gdyż w ich włóknach nie rozwijają się roztocza.

Mata pod krzesło- gdzie i w jakiej cenie można ją nabyć?

Ten popularny ostatnio biurowy gadżet, można kupić w sklepach oferujących wyposażenie wnętrz czy akcesoria biurowe. Zdecydowanie największą ilość różnych modeli znajdziemy w sklepach internetowych, gdzie do wyboru są egzemplarze o różnych kształtach, wielkościach, grubościach i fakturach. Istnieje również możliwość zamówienia zindywidualizowanej maty pod krzesło z własnym nadrukiem, co generuje jednak dodatkowe koszty. Natomiast ceny najprostszych modeli zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.