Skip to content Skip to footer

Ergonomiczne krzesła biurowe

Nowoczesne, ergonomiczne sprzęty w biurze to podstawa wydajności i efektywności powierzonych zadań; warto więc zainwestować w krzesła biurowe ergonomiczne, poprawiając tym samym komfort pracy każdego zatrudnionego.

Krzesła biurowe

Krzesła biurowe to jedne z tych mebli, których obecność w biurze trudno zastąpić innym sprzętem; to specjalnie wyprofilowane siedziska z wygodnym oparciem, czasami z zagłówkiem i podłokietnikami, które to elementy ułatwiają zachowanie prawidłowej postawy podczas kilkugodzinnego siedzenia przy biurku. Krzesło obrotowe – jak nazwa wskazuje, zaopatrzone jest w mechanizm obrotowy i jezdne kółka.

Krzesła biurowe ergonomicznego

Modny termin „ergonomia” nie jest już pustym słowem – to nauka o przystosowaniu narzędzi, środowiska, optymalnych warunków pracy oraz narzędzi do psychofizycznych możliwości człowieka, jego anatomii i sposobu działania. Ergonomia ma na celu idealne dopasowanie wszystkim tych elementów do siebie, aby poprawić jakość życia i pracy możliwie jak najniższym kosztem biologicznym. Taka zależność doskonale pozwoli wyeliminować niektóre choroby zawodowe, w tym zniekształcenia kręgosłupa.

Krzesła biurowe ergonomiczne to meble o specjalnie zaprojektowanym kształcie i wyglądzie; głębokie i szerokie siedzisko ułatwia wygodne rozłożenie ciężaru ciała, dobrze wyprofilowane oparcie z zagłówkiem umożliwia odciążenie mięśni pleców, a podłokietniki pozwolą na oparcie o nie zmęczonych przedramion. Regulowana wysokość krzesła biurowego umożliwi dostosowanie jego pozycji do wzrostu siedzącego.

Krzesło biurowe obrotowe

Krzesło biurowe obrotowe powinno być wyprodukowane z materiałów o wysokiej jakości; tkanina, ekoskóra lub skóra naturalna siedziska powinna mieć dobrą cyrkulację powietrza, stalowy stelaż musi być wykonany z nierdzewnych elementów, kółka jezdne powinny być sprawne i mocne, a podłokietniki uniesione na odpowiednią wysokość. Ruchomość wszystkim przewidzianych do tego celu elementów powinna odbywać się sprawnie i bezawaryjnie, co ułatwi dopasowanie wszystkich parametrów krzesła do własnej postawy ciała.

Dodatkowym atutem krzesła biurowego ergonomicznego jest jego możliwość odchylania oparcia, do pozycji półleżącej – taki wariant krzesła biurowego ergonomicznego pozwoli na krótki, acz wygodny odpoczynek podczas wykonywanych zajęć.