Skip to content Skip to footer

Idealne drzwi do nowoczesnych wnętrz

Osoby, które posiadają wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, loftowym lub glamour, często mają olbrzymi problem z wybieraniem odpowiednich drzwi wewnętrznych. Dlaczego? Na rynku ciężko znaleźć modele, które idealnie dopasowałyby się w nowoczesne, designerskie aranżacje wnętrz. Najczęściej wybór klientów pada na drzwi przesuwne szklane. Co warto o nich wiedzieć?

Drzwi przesuwne szklane – idealne do każdego pomieszczenia

Tak naprawdę drzwi przesuwne szklane sprawdzą się wszędzie. Klienci coraz częściej montują się w salonie, w kuchni, w jadalni, a nawet w łazience i w sypialni.

Doskonale bowiem oddzielają one przestrzenie oraz zapewniają dyskrecję domownikom, którzy akurat w danej chwili jej potrzebują. Ich jakość wykonania jest na naprawdę wysokim poziomie, dlatego można być pewnym, że takie drzwi posłużą klientom przez wiele lat w nienagannym stanie.

Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Na rynku jest bardzo duży wybór tego typu drzwi. Coraz częściej można je zamówień również w popularnych marketach budowlanych, jak i w znanych sklepach z elementami służącymi do wykańczania wnętrz. Klienci widząc, jak duży jest wybór, często nie wiedzą, na jaki model się zdecydować.

Dlatego też warto posłuchać ekspertów, który radzą, by do domu lub mieszkania kupić drzwi wykonane ze szkła i aluminium. Taki model będzie na pewno bardzo stabilny, bezpieczny i co najważniejsze trwały. Producenci starają się coraz częściej stosować grube szyby (nawet 8mm) w takich drzwiach, co sprawia, że do drugiego pomieszczenia nie przedostają się niepożądane dźwięki.

Zalety drzwi przesuwnych szklanych

Wielu klientom takie drzwi kojarzą się z lekkimi, niestabilnymi szybami, które przy pierwszym przeciągu od razu pękną. Nic bardziej mylnego. Zastosowano w nich najnowocześniejszą i bardzo stabilną konstrukcje, która przyczynia się do tego, że drzwi na długo będą stabilne, mocne i niezawodne.

Rodzice małych dzieci nie muszą więc obawiać się stosować takich drzwi w swoich wnętrzach, gdyż dzieci na pewno poradzą siebie z ich otwieraniem i zamykaniem (i nie trzeba obawiać się, iż zrobią sobie krzywdę). Plusem jest na pewno to, że tafle szklane można szybko spersonalizować według swoich potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.