Skip to content Skip to footer

Jak urządzić bar?

Urządzenie własnego baru od postaw jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, jeśli posiada się ograniczone zasoby finansowe. Lista zakupów jest bowiem długa. Zawsze trzeba rozumieć, że klient powinien być na pierwszym miejscu. To on bowiem oceni atmosferę miejsca i jeśli będzie mu ona odpowiadać – wróci do niego ponownie.

Gdzie szukać oszczędności?

Na szczęście wcale nie trzeba wydawać małej fortuny, by cieszyć się dobrze urządzonym wnętrzem. Wiele rzeczy – takich jak chłodziarki, lodówki, ekspresy do kawy i inne – można zakupić na portalach aukcyjnych. Zazwyczaj jest to sprzęt używany na tyle jeszcze jednak w dobrym stanie, że bez problemów posłuży przez kolejnych kilka lat. Oczywiście, kupowanie nowych rzeczy jest bezpieczniejsze, jednak przy tym kilkukrotnie bardziej drogie.

Wiele zaoszczędzić można, jeśli podejmie się współpracę z dostawcami konkretnych marek. Producenci piwa w zamian za reklamę są w stanie dostarczyć nalewaki, szklanki, chłodziarki czy parasole do ogródków piwnych. Ze strony producentów napojów z kolei można liczyć na szklanki, podstawki na stół, kartę menu, parasole, a nawet leżaki i lodówki.

Trzeba jednak pamiętać, że podpisanie umowy na wyłączność z dostawcą piwa to strzał w stopę. Sprzedaż jednego rodzaju trunku nie sprawdzi się w czasach, kiedy klienci wymagają różnorodności, a niszowe gatunki piwa są na topie.

Hokery barowe i lada

Lada barowa wraz z hokerami znajduje się zazwyczaj w samym centrum lokalu. Ważne więc, by była odpowiednio wyeksponowana i przyciągała klientów, zachęcając ich do składania zamówień.

Lada barowa powinna być utrzymana w stylu współgrającym z ogólnym wystrojem lokalu. Jeśli jest on tradycyjny, świetnie będzie do niego pasować lada wykonana ze szlachetnego, ciemnego gatunku drewna. Z wnętrzem nieco bardziej nowoczesnym świetnie skomponuje się lada wykonana z surowego metalu, szkła czy pleksi.

Hokery barowe mogą być wykonane z drewna, metalu czy też skóry – najważniejsze jednak by była stabilne i wygodne.

Podsumowując, urządzenie sali barowej jest najważniejsze dla komfortu i wygody klientów. Można również zapewnić im dodatkowe atrakcje w postaci gier planszowych, konsoli do gier czy też ciekawych lektur. Klient, który będzie miał możliwość spędzenia w barze czasu w sposób ciekawy, na pewno do takiego miejsca zechce wrócić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmą Demi Co.