Skip to content Skip to footer

Popularne panele na ścianę

Coraz prężniej rozwijająca się branża aranżacji wnętrz wciąż poszukuje nowych inspiracji. Trendy lubią się zmieniać. Bardzo często powracamy do tego, co było modne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Jeszcze do niedawna drewniana boazeria była wspomnieniem kultowych lat PRL-u, jednak w ostatnim czasie panele naścienne powracają do łask dekoratorów. Czy mają one jednak coś wspólnego z przeszłością?

Popularne panele na ściany

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym rodzajem paneli ściennych były drewniane boazerie. Nie oszukujmy się – takie rozwiązanie nie było zbyt estetyczne, a w prawdzie mówiąc, niektóre wnętrza wręcz oszpecało to znane z poprzednich lat rozwiązanie. Na szczęście, czasy brzydkich drewnianych boazerii już powoli mijają, a panele ścienne obecnie to dużo ładniejsze i schludniejsze materiały budowlane. Co najważniejsze, można je z powodzeniem zastosować w różnorodnej aranżacji wnętrz, zarówno tam gdzie ma być odczuwalny luksus, jak i we wnętrzach niskobudżetowych.

Jakie mamy możliwości wyboru paneli na ściany?

Rynek materiałów budowlanych pod względem paneli ściennych znacząco się rozbudował. Obecnie można znaleźć np. panele ścienne gipsowe, które można wkomponować we wnętrza tak, iż imitują kamienie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli ściennych imitujących cegły. W szczególności zainteresuje to osoby, które lubią motyw surowej cegły, jednak nie mają możliwości aranżacji pomieszczenia w taki sposób, stosując „naturalne” metody.

Panele naścienne ze sklepu https://eurodeco.pl/Panele-scienne-3D-z-PVC-c80 mogą być również wykonane z PCV czy materiałów laminowanych. Takie panele doskonale znajdą zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jak łazienka czy kuchnia. Ponadto, panele PCV są bardzo proste w montażu, tanie i odporne na uszkodzenia. Ich jedyną wadą jest wygląd, gdyż nie jest zbyt atrakcyjny.

Najczęściej stosowane panele na ściany luksusowych domów i mieszkań to drewna. Drewno, jeżeli ma służyć przez dłuższy czas, nie może być miękkie. Musi być ono twarde, dodatkowo wzmocnione impregnatami. Tak przygotowane panele będą w stanie posłużyć przez długi czas, tworząc bardzo ciekawy, ekskluzywny, a zarazem klasyczny klimat.

Panele ścienne powracają do łask dekoratorów wnętrz. Można je zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu i przy dobrym projekcie będą spełniały swe zadanie wzorowo. Panele na ściany to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, ze względu na swoje możliwości. Coś dla siebie znajdą osoby szukające tanich rozwiązań oraz ludzie szukający luksusu.