Coraz więcej osób decyduje się na kabinę z hydromasażem lub wannę doceniając zalety masażu wodnego w domu. Po ciężkim dniu pracy można łatwo się zrelaksować, poprawić krążenie i zapewnić skórze ładny wygląd.
Kabina z hydromasażem czy wanna
Właściciele małych łazienek właściwie nie mają wyboru i kabina jest dla nich najlepszym wyborem. Przed dylematem wyboru stają posiadacze łazienek o większych rozmiarach i muszą rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.
Wanny z hydromasażem nie tylko zajmują więcej miejsca, ale są także droższe ze względu na bardziej skomplikowany system instalacji dysz. Wanny te muszą być ustawione na idealnie wypoziomowanej podłodze i nie mogą być zabudowane płytkami ceramicznymi. Choć kąpiel w wannie jest bardzo komfortowa, to jednak zużycie wody jest znacznie większe niż w przypadku kabiny z hydromasażem. Wanna jest także trudniejsza do utrzymania w czystości, zwłaszcza dysze, w których może osadzać się mydło i olejki do aromaterapii.
Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę?
Poza wybraniem odpowiedniego kształtu i rozmiaru, sprawą kluczową jest jakość materiałów oraz jakość wykonania. Nie warto kusić się na tanie kabiny chińskie, bo już po kilku miesiącach mogą być do wymiany.
Brodzik powinien być wykonany z akrylu, który jest lekki i odporny na działanie wysokich temperatur oraz światła. Dzięki temu nie odkształca się i nie żółknie. Ściany i drzwi kabiny prysznicowej powinny być wykonane ze szkła hartowanego, które jest trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.
Kabina z hydromasażem wyposażona jest w panel z dyszami, które mogą być różnie rozmieszczone. Warto wybrać panel z dyszami ruchomymi, które pozwalają na skierowanie strumienia wody na wyznaczone miejsce na ciele. Znacznie lepsze są także dysze z gumowymi wykończeniami, które zapobiegają osadzaniu się kamienia, wystarczy je tylko przetrzeć szmatką.
Luksus w kabinie z hydromasażem
Najprostsze kabiny zapewniają hydromasaż przy pomocy strumieni wody pod określonym ciśnieniem. Wybierając kabinę z hydromasażem ze średniej półki mamy do wyboru chromoterapię (relaks kolorami), bicze szkockie, deszczownicę lub aromaterapię.
Kto dysponuje dużą gotówką (30-50 tys. zł) może kupić kabinę masażowo-parową. To połączenie hydromasażu z kąpielami parowymi (sauna). Kąpiel parowa pozwala doskonale usunąć toksyny z organizmu, ujędrnia skórę, poprawia krążenie.