Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować wygodny salon?

Salon jest pokojem, który powinien być reprezentacyjny i jednocześnie wygodny. Warto zastanowić się jak zaaranżować przestrzeń, w której ma znaleźć się kącik wypoczynkowy oraz stół, przy którym rodzina spożywa posiłki.

Wygodny odpoczynek

Najważniejszym miejscem w salonie jest kącik, w którym znajduje się sofa, na której możemy zrelaksować się po trudach dnia. Bardzo ważne jest, by miejsce wypoczynku było wygodne i funkcjonalne.

W pobliżu sofy warto zadbać o ustawienie wygodnego fotela, który będzie miejscem dla gości lub kącikiem, w którym można poczytać książkę. Sklep z fotelami to miejsce, w którym znajdziemy fotele w każdym stylu.

Do salonu w stylu skandynawskim sprawdzi się fotel na drewnianych nogach, który wygląda delikatnie i subtelnie. Nowoczesny fotel warto wybrać z podnóżkiem, na którym można wygodnie oprzeć nogi. Dla miłośników klasyki nie lada gratką będzie fotel Egg, w którym można zanurzyć się i odpocząć.

Wybierając fotel do salonu można dopasować, go do istniejącej w pokoju dziennym kolorystyki. Innym rozwiązaniem jest wybranie fotela w mocnym, charyzmatycznym kolorze, który od razu będzie zwracał na siebie uwagę. Sklep z fotelami to miejsce, w którym znajdziemy czerwony, musztardowy czy fioletowy fotel. Trzeba pamiętać, że taki mebel jest najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu.

Miejsce przy stole

Bardzo ważnym miejscem w salonie jest stół, przy którym rodzina spożywać posiłki. Warto zadbać, by siedzenie przy stole było wygodne i komfortowe. Nie zawsze krzesła chcemy kupić w komplecie ze stołem. Krzesła na zamówienie to rozwiązanie, które pozwoli na idealne dopasowanie krzeseł do pokoju dziennego.

Bardzo ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru krzeseł do stołu oraz powierzchni, która dysponujemy. Sklep z krzesłami dysponuje ofertą krzeseł z oparciami oraz podłokietnikami, dzięki którym siedzenie będzie wygodne nawet przez dłuższy czas.

Tapicerowane krzesła na zamówienie to rozwiązanie, które sprawdzi się w nie jednym wnętrzu. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie tapicerki. Wybierając materiał należy zwrócić uwagę, by był łatwy do utrzymania w czystości. Sklep z krzesłami obitymi skórą ma propozycje wyjątkowo eleganckie i ekskluzywne, trzeba jednak pamiętać, że skóra nie jest wygodna do dłuższego odpoczynku.