Skip to content Skip to footer

Jak zadbać, by podłoga była czysta i zdezynfekowana?

Dezynfekcja rąk nie jest już wystarczająca. Chcąc zadbać o zdrowie, należy pamiętać również o dezynfekcji mieszkań, biur oraz przedszkoli, w których przebywają nasze dzieci. Jak skutecznie pozbyć się wirusów, bakterii i drożdży z podłogi?

Mycie i dezynfekcja podłóg w pomieszczeniach publicznych

Chcąc zadbać o czystość podłóg w przedszkolach, szkołach czy biurach należy codziennie dezynfekować podłogi, które szybko się brudzą i na których w krótkim czasie zbiera się duża ilość nieczystości i bakterii.

Dezynfekcja podłóg będzie skuteczna, gdy wykorzystany zostanie do tego specjalistyczny środek, który można kupić w wielu miejscach. Najczęściej środki do dezynfekcji podłóg wykorzystuje się bez rozcieńczania, dzięki temu można usnąć większą ilość zarazków.

Dezynfekcja podłóg płynem może być przeprowadzona ręcznie, ale na dużych powierzchniach można również wykorzystać maszyny, które ułatwią i przyspieszą pracę. Preparat po kilkunastu minutach należy spłukać wodą.

W pomieszczeniach, w których przeprowadzana jest dezynfekcja podłóg nie trzeba wykonywać dodatkowego wietrzenia czy wykorzystywać dodatkowej wentylacji.

Dezynfekcja podłóg w mieszkaniu

Mieszkanie również wymaga dezynfekcji. Jest to bardzo istotne, gdy w rodzinie przydarzy się choroba. Oczyszczenie pomieszczeń jest niezbędne.

Dezynfekcja podłóg w mieszkaniu jest znacznie łatwiejsza. Można ja wykonać za pomocą środków domowych na bazie octu lub wysoko procentowego alkoholu. Można do dezynfekcji podłóg wykorzystać środki gotowe, które również się sprawdzą.

Wygodną dezynfekcję zapewni również myjka parowa. Jest to urządzenie, które może pracować wyłącznie przy pomocy samej pary, której temperatura sięga 155 ºC. Skuteczne będzie również wykorzystanie środków chemicznych do dezynfekcji podłóg.

Nie zależnie od metody, która zostanie wybrana do dezynfekcji podłóg należy pamiętać, że konieczne jest systematyczne czyszczenie. Podłoga w krótkim czasie ulega zabrudzeniu i natychmiast należy doprowadzić ją do porządku. Tylko w ten sposób można zadbać o swoje bezpieczeństwo.