Skip to content Skip to footer

Jaki płyn do czyszczenia grilla?

Grillowanie kocha chyba każdy z nas. Zapach pieczonego mięsa i warzyw unoszący się nad rozżarzonym brykietem niewątpliwie kojarzy nam się z upalnym latem. Aby sprzętem do grillowania cieszyć się przez kilka sezonów, trzeba o niego należycie dbać. Dlatego warto regularnie stosować płyn do czyszczenia grilla. Który wybrać?

Zanieczyszczenia, a Płyn do czyszczenia grilla

Sprzęt grillujący bardzo szybko się brudzi. Przypalenia, tłuszcz, resztki jedzenia osadzają się na ruszcie w bardzo szybkim tempie. Po każdorazowej obiadowej uczcie urządzonej w plenerze należy je zatem usunąć, ponieważ przy kolejnym grillowaniu mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

W sklepie dostępne są przeróżne preparaty, w tym płyny do czyszczenia grilla. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w użyciu i aplikacji, wydajne i naprawdę skuteczne. Kupimy je w każdym sklepie budowlanym, hipermarkecie, drogerii i sklepie z chemią gospodarczą. Które z nich zasługują na największe uznanie?

Uniwersalne płyny do czyszczenia w sprayu

Jeśli grill jest mocno zabrudzony, możemy zastosować płyn w sprayu. Polecane są tu szczególnie produkty pochodzenia niemieckiego. Z racji tego, że płynu w sprayu używa się poprzez spryskanie nim zabrudzonej powierzchni, nie trzeba odkręcać butelki, ani co gorsza, rozcieńczać znajdującej się w niej substancji. Wystarczy przekręcić zawleczkę i nanieść preparat tam, gdzie osad jest największy. Po 5 minutach spłukać zaś bieżącą wodą, a resztę brudu zmyć gąbką kuchenną.

Co więcej, płyny do czyszczenia grilla są bardzo uniwersalne. Oznacza to, że możemy przeznaczyć je także do mycia piekarników, przypalonych garnków, blach do pieczenia, czy mocno zabrudzonych patelni. Innym produktem tego typu jest koncentrat do usuwania tłustego brudu. Przed użyciem wskazaną na etykiecie dawkę płynu należy rozpuścić w wodzie. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z grilla. Wielu ludzi korzysta z niego, aby pozbyć się zabrudzeń na posadzkach ceramicznych i w kominach odprowadzających dym.