Skip to content Skip to footer

Jak zaszpachlować dziury szybko i skutecznie?

Prace remontowe i naprawcze w naszym domu często są żmudne, dlatego tak bardzo nie lubimy ich wykonywać. Zdarza się i tak, że są to drobne sprawy typu dziura w ścianie po nieodpowiednim wywierceniu dziury na kołek lub hak. W takich sytuacjach wiele z osób zastanawia się jak zaszpachlować dziury w ścianie samodzielnie i szybko? Sposobów jest parę i wykonać je może nawet amator remontów.

Jaki produkt wybrać do naprawy ubytków w ścianach?

Na rynku są dostępne gotowe masy, które w znacznym stopniu ułatwią każdemu łatanie dziur w ścianach. Są to produkty, które szybko schną po nałożeniu, dzięki czemu możemy szybko wyrównać dane miejsce i cieszyć się jej gładką powierzchnią.

Najbardziej popularnymi produktami do szpachlowania są wszelkiego rodzaju masy szpachlowe i naprawcze. Te ostatnie to dość nowe artykuły, które sprawdzają się w sytuacjach, gdy w ścianie powstanie mała dziura i można ją taką masą załatać.

Jak zaszpachlować dziury w ścianie bez pomocy specjalisty?

Właśnie dzięki produktom, które są już odpowiednio do tego przygotowane. Są one dostępne w większości sklepów budowlanych. Wystarczy wybrać najlepszy produkt dla siebie i użyć go zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Najczęściej cały proces naprawiania dziur w ścianach wygląda następująco: nakładamy na ubytek w ścianie odpowiednią ilość masy szpachlowej lub naprawczej, czekamy na jej wyschnięcie, wyrównujemy papierem ściernym miejsce szpachlowane. Czynność ta nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, wystarczy odpowiedni produkt i dziura w ścianie przestaje być problemem.