Skip to content Skip to footer

Meble z palet

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób można wykorzystać niepotrzebne skrzynie na jabłka? Cóż, właściciele sklepów spożywczych z całą pewnością mają całe mnóstwo niepotrzebnych stosów palet oraz skrzynek po owocach. Tego typu opakowania można oczywiście wyrzucić lub też spalić (jest to bowiem drewno, dlatego nie ma z tym większego problemu). Istnieje jednak bardziej ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie tego problemu, a mianowicie nadanie im drugiego życia!

Meble z palet

Od kilku lat wielką popularnością cieszą się meble, które wykonane są z palet oraz innych tego typu materiałów. To rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, ale także nadać pomieszczeniu zupełnie nowy, bardziej rustykalny styl. Meble wykonane z palet charakteryzują się tym, że są one bardzo lekkie, funkcjonalne, tanie a przy tym dość proste w wykonaniu. Jak zatem wykonać proste meble z palet?

Łóżko

Do wykonania wygodnego łóżka będą potrzebne skrzyniopalety na owoce. Jeśli w Twojej głowie właśnie pojawiła się nuta wątpliwości co do tego, czy to łóżko, aby na pewno będzie nadawało się do użytku, zapewniamy, że tak! Co więcej, może okazać się ono znacznie wygodniejsze niż niejeden mebel zakupiony w profesjonalnym sklepie meblowym. Kluczem do wykonania wygodnego łóżka są oczywiście wcześniej wspomniane skrzyniopalety na owoce – trzeba je ze sobą dokładnie zbić, tak aby palety były równe, w tym przypadku nie może wystawać żaden, nawet najmniejszy fragment, ponieważ cała konstrukcja może okazać się po prostu niezdatna do użytku, warto zatem skupić się i dołożyć największych starań, jeśli chodzi o szczegóły.

Szafka nocna

Wciąż pozostajemy w tematyce sypialnianej. Do zrobienia szafki nocnej potrzebne będą skrzynki na jabłka. W zasadzie jedyne co trzeba w tym wypadku zrobić to pomalować skrzynki na jabłka na wybrany przez siebie kolor. Gwarantujemy, że efekt obroni się sam. Osobiście proponujemy klasyczną białą farbę, ponieważ w połączeniu z drewnem, jakie mają skrzynie na jabłka, prezentuje się po prostu najlepiej. Niemniej jednak jeśli kolorystyka Twojej sypialni jest utrzymana w nieco innych barwach, postaw na farbę w kolorze, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Jak widzisz zdobienie mebli z palet i skrzynek nie jest wcale trudne, a gwarantujemy, że gotowe produkty robią prawdziwy efekt wow.