Skip to content Skip to footer

Sprzątanie mieszkania – usługa, za którą trzeba zapłacić sporo pieniędzy

Pęd ku dobrym zarobkom i zawodowej karierze może i nie jest całkiem zły. Jednak to złodziej czasu, który sprawia, że na nic innego nie ma już sił. Nawet tak banalna czynność, jak posprzątanie mieszkania jawi się osobie zapracowanej jako zadanie a wykonalne. Na szczęście pewnym wyjściem z tej patowej sytuacji jest zatrudnienie firmy sprzątającej.

Dlaczego wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej to taki dobry pomysł?

Po pierwsze, bo ona kompleksowo posprząta cały dom. Wystarczy tylko jasno przedstawić jej pracownikom wszystkie wytyczne, a wszystko będzie zrobione zgodnie z naszymi poleceniami. Po drugie zawodowa firma sprzątająca ma cały sztab ludzi, którym sprzątanie całego domu zajmie maksimum 2 do 3 godzin.

Po trzecie sprzątaczki, które znają tę profesję od podszewki- z pewnością będą wiedziały, jakich detergentów użyć, by nie zniszczyć parkietu lub jak wyczyścić okna, aby nie pozostały na nich ślady smug. Po czwarte firma sprzątająca będzie także umiała odpowiednio zareagować, gdy w mieszkaniu pojawią się insekty. Albo przynajmniej da namiar na ludzi, który tę całą dezynsekcję zrobią tak porządnie, jak oni.

Co konkretnie może w naszym domu posprzątać wykwalifikowana firma?

Profesjonalna i doświadczona firma może na przykład pomyć wszystkie podłogi w mieszkaniu tak, że będą czyściutkie i gładkie niczym tafla wody. Po drugie pracownicy firmy sprzątającej mogą zadbać o to, by wszystkie dywany i wykładziny były przewietrzone, wyczyszczone oraz odkurzone. Poza tym można poprosić ich także o posprzątanie łazienki oraz starcie wszystkich kurzy i nieczystości z półek.

Jeśli się im o tym wspomni, oni mogą nawet wynieść śmieci oraz podlać wszystkie zielone roślinki. W żargonie firm sprzątających takie generalne porządki figurują jako opcja full service. I co najważniejsze takie gruntowne sprzątanie cudzego domu wcale nie należy do rzadkości.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania i od czego zależy jego cena?

Za posprzątanie mieszkania w dużym mieście trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Cena za usługi sprzątające zależy przede wszystkim od metrażu domu to główne kryterium. Im większy dom, tym cena za jego posprzątanie rośnie. Po drugie to ile kosztuje sprzątanie mieszkania, zależne jest od rodzaju świadczonych usług.

Jest naturalne, że za cały pakiet usług płaci się więcej niż za drobne sprzątanie. Po trzecie czas poświęcony na generalne porządki również ma znaczenie przy ustalaniu stawki. Czasem nawet to, czy sprząta się dla jednej, czy więcej osób również jest brane pod uwagę w ostatecznym rozrachunku.