Skip to content Skip to footer

Sprzęty codziennego użytku w stylu retro

Większość z nas ma już dosyć nowoczesnych kształtów przedmiotów codziennego użytku. Czasami niektórzy tęsknią za innym stylem niż minimalistyczny styl, glamour lub innowacyjny. Niektóre panie wręcz marzą o stworzeniu kuchni w stylu retro. Dzisiaj jest to możliwe ponieważ producenci sprzętów AGD zaczęli produkować podstawowe sprzęty w stylu retro.

Sprzęty retro a mimo to sprzęty nowoczesne

Lodówka, kuchenka czy mikser o kształtach rodem z innej epoki jest mimo wszystko sprzętem nowoczesnym. Styl retro a funkcje innowacyjne. Kuchenka retro wolnostojąca to zupełnie inny design niż kuchenki nowoczesne, jednak wnętrze takiej kuchenki niczym nie odbiega od innowacyjnego sprzętu. W kuchenkach retro wolnostojących zastosowano najnowsze technologie, w tym przypadku tylko kształty są retro, linie proste, proporcje równe a detale wyrafinowane. Ponadto z innej epoki są pokrętła. Cała kuchenka retro wolnostojąca jest naszpikowana technologiami nowoczesnymi, które znacznie ułatwiają gotowanie i pieczenie. Na takiej samej zasadzie oparte są inne sprzęty AGD w tym także lodówki, które stylistyką przypominają epokę retro ale swoją funkcjonalnością już znacznie od tej epoki odbiegają. producenci produkują także w stylu retro blendery, mikrofale, maszyny do robienia kukurydzy czy różnego rodzaju miksery.

Moda na retro

Dzisiaj moda na retro stała się ulubionym trendem w aranżacji kuchni. Kuchnia w stylu retro to bardzo miłe i przyjemne pomieszczenie. Urządzając kuchnię w tym stylu trudno jest nie wyposażyć jej w sprzęty AGD w tym właśnie stylu. Producenci zaczęli produkować już nie tylko kuchenki retro, ale także lodówki, miksery, blendery czy nawet wagi, ekspresy do kawy czy czajniki w stylu retro. Tego rodzaju kuchnia jest przybytkiem kobiety z charakterem. Ma swój specjalny styl a jej design jest wprost niesamowity. Jednak retro nie oznacza, że sprzęty AGD w tym stylu działają też na zasadzie epoki retro. Nowoczesne sprzęty o kształtach retro są energooszczędne i przepełnione nowoczesnymi funkcjami.

Sprzęt AGD retro

Wago kuchenne w stylu retro są przerysowane, mają przerysowane szczegóły i są w wesołych kolorach. Czajniki retro mają oryginalne kształty a ekspresy do kawy prostą obudowę, duże uchwyty i okrągłe wskaźniki. Kuchenki mają proste kształty i retro pokrętła a zmywarki retro owalne kształty i dużą rączkę na drzwiczkach.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl